خبرهای ورزشی

کوریای شمالی در المپیک زمستانی کوریای جنوبی شرکت می کند

تازه ترین اطلاعات دریافتی از چین نشان می دهد کوریای شمالی به احتمال قوی در بازی های المپیک زمستانی کوریای جنوبی شرکت خواهد کرد.
این بازی ها در دو مرحله المپیک در ماه فبروری و پارالمپیک در ماه مارچ امسال برگزار می شود و کوریای جنوبی از حضور کوریای شمالی در مسابقات استقبال کرده است.
خبرگزاری کیودوی جاپان از قول یک عضو کمیته بین المللی المپیک از کوریای شمالی، خاطر نشان کرده است که این کشور قصد دارد در بازی های زمستانی پیونگ چانگ کوریای جنوبی شرکت کند.
قرار است فردا مقام های دو کوریا در منطقه مرزی نظامی پانمونجوم در باره اعزام هیات کوریای شمالی به این رقابت ها با یکدیگر گفت و گو کنند.
مون جایه این، رییس جمهور کوریای جنوبی به همه دستگاه های ذی ربط دستور داده است تا حد امکان مسیر را برای حضور هیات کوریای شمالی در این رقابت ها هموار کنند.
کوریای جنوبی امیدوار است که بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ در ماه آینده میلادی به رقابت های صلح تبدیل شده و باعث بهبود روابط دو کوریا شود.
کیم جونگ اون’ رهبر کوریای شمالی در سخنرانی سال نو میلادی خود اعلام کرده بود آماده برگزاری گفت‌وگوهای دوجانبه میان پیونگ یانگ و سئول است اما در عین حال از تمایلات هسته‌ای خود دست بر نمی‌دارد.
بیست و سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی از ۲۰ ماه دلو تا ۶ ماه حوت و دوازدهمین دوره رقابت های پارالمپیک زمستانی هم از ۱۵ تا ۲۷ ماه حوت در شهر ‘پیونگ چانگ’ کوریای جنوبی برگزار خواهد شد.

نظر بدهید