خبرهای داخلی

داکتر عبدالله عبدالله : امریکا و روسیه در مبارزه با تروریزم در افغانستان همکاری کنند

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه ، امروز با خانم الیس ویلز، معاون معین وزیر امور خارجه امریکا برای جنوب و مرکز آسیا ملاقات کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه ، در این دیدار، رییس اجراییه کشور، با اشاره به سفر اخیرش به نشست شانگهای و دیدار و ملاقات با سران کشورهای منطقه گفت که کشورهای عضو شانگهای به ویژه روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان و همکاری با ایالات متحده در این زمینه ابراز آماده‌گی کرده‌اند.
داکتر عبدالله عبدالله، از ایالات متحده امریکا و فدراسیون روسیه خواست که در مبارزه با تروریسم و هراس‌افگنی در افغانستان همکاری نمایند.
رییس اجراییه کشور در بخشی از صحبت‌هایش، باردیگر بر از میان برداشتن پناه‌گاه‌ها و مراکز تجهیز و تمویل تروریستان تأکید کرد و گفت که از اعلام استراتژی واشنگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا تا کنون، هیچ تغییری در سیاست‌های پاکستان به میان نیامده است.
داکتر عبدالله عبدالله افزود که باید پاکستان در مبارزه با تروریزم، از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان و روند گفت‌وگوهای صلح با افغانستان همکاری صادقانه نماید.
رییس اجراییه کشور به فراهم‌شدن بسترها و پیش‌نیازهای مذاکرات صلح پا فشرد و گفت که بدون پرداختن به پایگاه‌های هراس‌افگنان دست‌یافتن به صلح دشوار است.
داکتر عبدالله ضمن اشاره به اوضاع سیاسی در کشور، گفت که حکومت برای برگزاری انتخابات پارلمانی در سال آینده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ متعهد می‌باشد.
در ادامه، سرپرست معاونیت وزرات امور خارجۀ امریکا برای جنوب و مرکز آسیا گفت که کشورش آمادۀ همکاری با روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان می‌باشد.
خانم الیس ویلز با اشاره به سفر وزیر دفاع امریکا به اسلام‌آباد گفت که پاکستان نه تنها تا کنون هیچ اقدام جدی در مبارزه با هراس‌افگنی و از بین‌بردن مراکز تروریستان نکرده؛ بل حافظ سعید، رهبر لشکر طیبه را نیز از بند آزاد کرده است.
وی گفت که ایالات متحده امریکا خواهان تغییر در سیاست‌های پاکستان می‌باشد و این کشور باید در مبارزه با هراس‌افگنی همکاری نماید.
معاون وزارت خارجۀ امریکا بر پا برجابودن استراتژی ایالا متحده در قبال افغانستان و جنوب آسیا تأکید ورزید و گفت که آن‌ها خواهان تحکیم و استحکام حکومت و همچنان تسریع روند اصلاحات و برپایی انتخابات در موقع تعیین شده می‌باشند.