تکنالوژی

پیام‌های توییتر بزرگتر شد

توییتر با افزایش دو برابری تعداد کاراکترهای قابل استفاده، امکان ارسال توییت‌های ۲۸۰ کاراکتری را برای تمام کاربران خود فراهم کرد.
هنگامی که توییتر در ماه سپتامبر شروع به ایجاد تغییراتی در ساختار شبکه اجتماعی خود کرد، با واکنش شدید بسیاری از کاربران مواجه شد. برخی از کاربران این تغییرات را نشانه‌ای از گم کردن راه توسط توییتر می‌دانستند و معتقد بودند این تغییرات مبنای میکروبلاگینگ را از بین می‌برد.
اما توییتر اعلام کرد آزمایشات اولیه نشان می‌دهد کاربران از افزایش تعداد کاراکترهای قابل استفاده در این برنامه، سوء‌استفاده نمی‌کنند و تنها در ۵ درصد از توییت‌ها تعداد کاراکترهای مورد استفاده کاربران از ۱۴۰ و تنها در ۲ درصد توییت‌ها تعداد کاراکترهای مورد استفاده از ۱۹۰ کاراکتر بیشتر می‌شود. همچنین تنها ۲ درصد از توییت‌ها از تمام ظرفیت ۲۸۰ کاراکتری برنامه استفاده کرده‌اند در حالی که پیش از این در ۹ درصد توییت‌ها از سقف ۱۴۰ کاراکتری برنامه استفاده کردند.
قابلیت استفاده از ۲۸۰کاراکتر از دیروز وقع گرینویچ در اختیار عموم کاربران توییتر قرار گرفت. با وجود این، محدودیت ۱۴۰ کاراکتری قبلی برای کاربران ژاپنی، چینی و کره‌ای باقی می‌ماند. زیرا الفبای این زبان‌ها امکان بیان عبارات بیشتری را با کاراکترهای محدودتر در اختیار کاربران می‌گذارد و در نتیجه کاربران این کشورها مشکلی با محدودیت کاراکتری توییتر ندارند.
با وجود دفاع توییتر از این اقدام، به‌نظر می‌رسد انتقادات بسیاری از طرف کاربران به این اقدام صورت گرفته است و بسیاری از این نگرانی‌ها به دلیل دسترسی دونالد ترامپ به کاراکترهای بیشتر است!
محدودیت ۱۴۰ کاراکتری توییتر در زمانی تعیین شده بود که انتظار می‌رفت کاربران تنها با استفاده از پیغام‌های متنی با یکدیگر در ارتباط باشند. در آن زمان پیام‌های متنی محدودیت ۱۶۰ کاراکتری داشتند وتوییتر ظرفیت ۱۴۰ کاراکتر را برای هر پیام در نظر گرفت تا کاراکترهای لازم برای درج نام کاربری در پیام‌ها نیز در اختیار باشد.