خبرهای داخلی

کمیسون مستقل انتخابات: انتخابات آینده به مراتب شفاف تر نسبت به انتخابات گذشته برگزار خواهد شد

 

نجیب الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات روزګذشته در یک نشت خبری تأکید کرد که انتخابات آینده به مراتب شفاف تر نسبت به انتخابات گذشته برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر:دراین نشت خبری مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات تاکید نمودند که انتخابات پارلمانی و شورا های ولسوالی در زمان از پیش تعیین شده برگزار خواهد شد.
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات دراین نشست خبری از جریان های سیاسی خواست تا با طرح های مفید شان روند انتخابات را کمک کنند و فرهنگ تخریب برای رسیدن به هدف های شخصی و عقده های سیاسی را باید کنار بگذارند.
همچنان مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات از پایان ارزیابی مرکزهای رأی‌دهی در آیندۀ نزدیک خبر داده میگویند این بخش کاری ما در حال پیشرفت است و یکی از دلایلی که ارزیابی مرکزهای رأی دهی تأخیر یافت مشکلات امنیتی بوده است.
رفیع الله بیدار، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات،میگوید وقت بسیار کم داریم و زمانی که برای برگزاری انتخابات تعیین شده است فرصت های آن نباید متاثر شوند.
این درحالیست که برخی از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات تأکید دارند که مشکلاتی در تصمیم گیری ها در کمیسیون وجود داشته اما اکنون رفع شده است.
به گفته آنان، بخش از مشکل انتخابات استفاده از کارت های رای دهی گفته شده ، اما اکنون کمیسیون مستقل انتخابات این کارت ها را باطل کرده است و از برگزاری انتخابات توسط کارت های رأی دهی جدید خبر داد.