خبرهای خارجی

قتل مسلمانان در میانمار با اسلحه و امکانات حربی پاکستان

مسلمانان در میانمار روزهای دشواررا سپری میکنند .
نظامیان برمایی در تبانی با افراط گرایان بودایی درآن کشور از چند سال به اینطرف نسل کشی مسلمانان دربرمارا آغاز کرده اند .
در طول این مدت هزاران مسلمان در برما صرف به جرم مسلمان بودن کشته شده اند و یا هم هست و بود شان گرفته شده واز آن کشور اخراج شده اند.
این که برمایی ها براقلیت مسلمان در آن کشور چه ظلم را روا داشته اند گلایه وجود ندارد زیرا از دشمنان اسلام نمیتوان توقع دوستی و شفقت را داشت .
مگر گلایه از آنانی است که ادعا بلند اسلامی دارند مگر با مسلمان کشان همسویی می نمایند حتابرای کشتار یک مسلمان امکانات وزمینه سازی میکنند .
ضرب المثل مشهور فارسی است که میگوید درخت گفت تا دسته از خودم نباشد تبر مرا زده نمیتواند.
به تازه گی یک رسانه انگلیسی زبان برما فاش کرده است که دولت پاکستان بخشی از تسلیحاتی را که در دوران شوروی سابق برای تجهیز مجاهدین افغان دریافت کرده بود، به ارتش میانمار فروخته است.
وبسایت «برما لایبرری» بیش از ۴۰ هزار اسناد و نامه‌های محرمانه مربوط به میانمار را افشا کرده است.
در یکی از این نامه‌ها آمده است که دولت پاکستان بخشی از تسلیحاتی را که برای کمک به مجاهدین در دوران شوروی به این کشور فرستاده می‌شد، برای خودش نگه داشته که بعدها به ارتش میانمار فروخته است.
از جمله مسلسل‌هایی که بر روی نفربرها و خودروهای ارتش میانمار نصب هستندودر قتل عام مسلمانان میانمار از آن وسیعاً کار گرفته شد نیز توسط پاکستان تهیه شده است.
این در حالی است که پس از تنش بین مسلمانان و بودایی‌ها در سال ۲۰۱۲ میلادی، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که مسلمانان اتباع این کشور نیستند و ارتش میانمار تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار مسلمان را کشته و حدود ۳۰ هزار مسلمان دیگر نیز ناپدید شده‌اند.
همچنین ارتش میانمار تعداد بسیاری از مساجد را تخریب کرده است و بسیاری از از گزارش‌ها از سوزاندن مسلمان‌ها و تجاوز به به زنان حرف های وجود دارد .
در روزهای اخیر ارتش میانمار بار دیگر حملات خود به مسلمانان روهینگیا را از سر گرفته و تنها در چند روز اخیر بیش از ۵۰۰ نفر را کشته و ۷۰ هزار نفر مسلمان را کوچ اجباری داده است.
این گزارش ها درحالی منتشر میشود که در اواخر ماه دلو سال گذشته هجری خرشیدی روز نامه دان پاکستان در گزارشی از مذاکرات مقامات پاکستان و میانمار برای قرار داد خرید جنگنده‌های پاکستانی خبر داده بود.
بر اساس این قرارداد پاکستان حدود ۱۶ جنگنده از نوع «جی‌اف ۱۷» را به میانمار تحویل می‌داد.
ژنرال مین اونگ هلینگ، فرمانده کل ارتش میانمار ماه می سال جاری نیز برای گسترش روابط دفاعی با ارتش پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرد.
باید گفت که پاکستان با این حرکت خود در کنار اسرائیل ایستاده شده است رژیم صهیونیستی اسرائیل نیز به میانمار تسلیحات می‌فروشد.
با این حال شروع همکاری‌های نظامی میانمار و پاکستان به سال ۱۹۸۸ میلادی بازمی‌گردد.
ارتش پاکستان مشاوران نظامی خود را نیز برای ارائه آموزش‌های نظامی بارها به این کشور فرستاده و در سال‌های گذشته نیروهای دریایی ارتش میانمار دوره های آموزشی را در پاکستان گذارنده‌اند
اکنون این سوال مطرح است که تیکه داران اسلام در پاکستان چرا دربرابر اسلام ستیزی های رهبران سیاسی ونظامی کشور شان خاموش اند این ثابت میسازد که آنها مزد بگیر اند و تنها کاری را انجام میدهند وآن فتوای را صادر میکنند که منافع ای اس ای و موساد یا سازمان استخبارات اسرائیل میطلبد .