اقتصادی

در حضورداشت رئیس جمهور غنی، سه قرارداد برق ‌رسانی برای چهار ولسوالی ولایت هرات به امضا رسید

در حضورداشت محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز، قرارداد سه پروژۀ برق‌رسانی برای ولسوالی‌های اوبی، کرخ، چشت شریف و پشتون زرغون ولایت هرات، میان د‌افغانستان برشناشرکت و سه کمپنی برق‌رسانی به امضا رسید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ برگزار گردید و در آن شماری از مقامات بلندپایۀ دولتی و تعدادی از اعضای شورای ملی اشتراک داشتند، قراردادهای متذکره توسط امان‌الله غالب رئیس عمومی دافغانستان برشنا شرکت و کمپنی‌های Aster JV State Corps، افق البرز و اطلس افروز شرق به امضا رسید.
گفتنی‌است که با تکمیل‌شدن این پروژه‌ها در ولسوالی‌های متذکره، نزدیک به ۱۶هزار مشترک از انرژی برق به‌صورت دوام‌دار مستفید خواهند شد.
این سه پروژه شامل دیزاین، ساختمان، نصب و مونتاژ چهارباب سب‌ستیشن به ظرفیت۱۰میگا‌ولت امپیر، تمدید لین انتقالی۱۱۰ کیلوولت به طول ۲۵ کیلومتر و تدارک اجناس شبکه‌های توزیعی می‌باشند.
همچنان این پروژه‌ها بیش از ۱۶ میلیون دالر هزینه بر می‌دارد که از طریق کمک‌های بلاعوض بانک‌جهانی تمویل می‌گردد و تطبیق این پروژه‌ها در دو مرحله صورت می‌گیرد که مرحله اول آن ۹ ماه و مرحلۀ دوم آن ۱۸ ماه را در بر خواهد‌گرفت.