خبرهای خارجی

واکنش رئیس جمهور امریکا به تنش‌ها در ایالت ویرجینیای آنکشور


دونالد ترامپ ،رئیس جمهور ایالات متحده در یک نشست خبری تنش و درگیری بین دو گروه از گروه های راستگرایان افراطی و مخالفان آنها در شهر «شارلوتزویل» ایالت ویرجینیا را محکوم کرد و خواستار اتحاد همه گروه ها شد.
دونالد ترامپ  از محل تعطیلات خود در شهرنیوجرسی گفت:‌ این رفتارها در شارلوتسویل فجیع است و نمایش نفرت، نژاد پرستی و خشونت را محکوم می کنم.. من از آنچه در شارلوتزویل دیدم، به شدت ناراحت شدم.
رئیس جمهور آمریکا افزود مسئله نژاد پرستی موضوع جدیدی در آمریکا نیست و محدود به حکومت ترامپ یا حکومت اوباما نیست، بلکه همیشه وجود داشته اما لازم است هرچه زودتر در شارلوتزویل حکومت قانون و نظم برقرار شود تا از جان افراد بی‌گناه حفاظت شود.
تجمع یک گروه از راستگرایان افراطی در شهر «شارلوتزویل» ایالت ویرجینیا و حضور مخالفان گروه های نژاد پرست در مقابل آنها به درگیری و تنش انجامید طوریکه گورنر این ایالت اعلام وضعیت اضطراری کرد.
راستگرایان افراطی جمعه شب در شهر شارلوتزویل تجمع کردند تا به برداشتن مجسمه یکی از قوماندان جنگ داخلی آمریکا که حامی برده داری بود، اعتراض کنند. حضور مخالفان آنها که عمدتا گروه های مخالف نژادپرستی هستند به درگیری فیزیکی منجر شد.