خبرهای داخلی

افزایش بی سابقه بازدید کنندگان از بند امیر

بازدید کنندگان خارجی و داخلی از بند امیر در ولایت بامیان رو به افزایش می باشد.
بند امیر یکی از ساحات دیدنی و یکی از جاذبه های طبیعی ولایت بامیان میباشد که در هفتاد و پنج کیلو متری شمال‌ غربی مرکز آن ولایت قرار دارد.
این مناظر زیبای طبیعی در سال ۱۳۸۸ به عنوان اولین پارک ملی کشور انتخاب شد که از آن به بعد همه ساله بر بازدید کنندگان این پارک افزوده می‌شود.
مسوولان بند امیر میگویند که همه ساله تعداد این گردشگران و بازدید کنندگان مناظر طبیعی بامیان رو به افزایش میباشد و توجه بسیاری از سیاحان داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است.
در این حال مسوولان اداره محلی میگویند که میزان حضور و بالا رفتن آمار گردشگران که تا کنون بیش از ۱۲۵ هزار نفر ثبت شده است، بالاتر از این میباشد.
عبدالرحمن احمدی سخنگوی والی بامیان می‌گوید که آمار بازدید کنندگان داخلی و خارجی در سالهای اخیر بسیار بالا رفته است و این آمار با مقایسه به سال گذشته تفاوت زیاد را نشان می دهد.
سید علی، یکی از باشنده های بند امیر میگوید: نزدیک به هشت سال است که در بند امیر دست فروشی می‌کنم، همه ساله شاهد حضور بیشتر گردشگران چه از داخل کشور و چه از خارج کشور می‌باشم.
جمیله یکی از سیاحان داخلی از مسوولان محلی خواست، تا از عایدات سالانۀ این پارک تجهیزات آب بازی را تامین نماید تا از واقعات غرق شدن که منجر به مرگ می شود، جلوگیری صورت گیرد.
انجنیر محمد انوری، رییس فواید عامه ولایت بامیان میگوید که بودجه قیرریزی چهارده کیلو متر سرک بند امیر منظور شده است به زودی کار آن آغاز خواهد شد.