خبرهای خارجی

کوریای شمالی: اقدامات خطرناک آمریکا باعث جنگ اتمی می‌شود


کوریای شمالی با انتقاد شدید از رزمایش اخیر آمریکا و کوریای جنوبی و پرواز دو بمب افگن این کشور بر فراز شبه جزیره کوریا اعلام کرد که این گونه اقدامات منطقه را به سمت یک جنگ اتمی سوق می‌دهد.
کوریای شمالی تصریح کرده است که آمریکا با به پرواز در آوردن بمب افکن های راهبری «بی ۱ بی» خود خطر شروع جنگ اتمی را افزایش می دهد.
خبرگزاری کوریای شمالی و روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار این کشور با انتشار مطالبی آمریکا را به دامن زدن به یک جنگ اتمی متهم کرده و اقدام روزهای اخیر قصر سفید را بسیار خطرناک دانسته اند.
بمب افکن های آمریکایی در روز جمعه گذشته به همراه جنگنده های «اف ۱۵» و «اف ۱۶» کوریای جنوبی رزمایشی را بر فراز منطقه و در نزدیکی مرزهای کوریای شمالی انجام دادند.
همزمان جنگنده بمب افگن های آمریکایی در مسیر بازگشت خود به پایگاه هوایی اندرسون در جزیره گوام بر فراز بحیره شرقی اقدام به رزمایش با جنگنده های «اف ۲» جاپان کردند.
این بمب افگن ها قدرت نمایی خود را سه روز پس از آن نشان دادند که کوریای شمالی یک فروند راکت قاره پیمای بالستیک آزمایش کرد و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس «گروه ۲۰» در آلمان گفت که فشار بر این کشور بیشتر خواهد شد.
اردوی آمریکا با انتشار بیانیه ای پرواز بمب افگن ها را نمایش قدرت دفاعی این کشور دانسته است مبنی بر اینکه این کشور از متحدانش دفاع خواهد کرد.

نظر بدهید