خبرهای داخلی

داکتر عبدالله عبدالله دو ساختمان پوهنتون بامیان را افتتاح کرد

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه دیروز ساختمان های پوهنځی های زمینی شناسی و علوم اجتماعی پوهنتون بامیان را افتتاح کرد.
هر یک این دو تعمیر به صورت پخته و اساسی در سه طبقه ساخته شده است که دارای سالون کنفرانس، صنف های درسی، شعبات اداری، اتاق لابراتوار با ملحقات آن میباشد.
در مراسم افتتاح این ساختمان ها، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی به بامیانی ها وعده داد که با استفاده از بودجه حکومتی و یا کدام منبع تمویلی دیگر کتابخانه و جمنازیوم پوهنتون بامیان را می سازد.
داکتر عبدالله عبدالله، با اشاره به صفر بودن کشت خشخاش و تولید مواد مخدر در بامیان، آن را یک خدمت بزرگ نسل های امروز و بعدی آن ولایت عنوان کرد و از استادان و مردم بامیان خواست تا با استفاده از فرصت، کوشش شود تا در زمان کمتر راه بیشتر ترقی و تعالی را طی کنند.
وی گفت : زیرا ما در یک مدت طولانی فرصت های زیادی را از دست داده ایم.
همچنان وزیر تحصیلات عالی، متعهد به انکشاف متوازن در سطح افغانستان برای پوهنتون ها شد و با اشاره به پلان ده ساله آن وزارت، اظهار امیدواری کرد تا افغانستان در ده سال آینده، اقتصاد متکی بر دانش را داشته باشد.
در این مراسم محمد طاهر زهیر والی بامیان گفت که این دو تعمیر به هزینه هفتاد و چهار میلیون افغانی از بودجه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ساخته شده است که بخشی از مشکلات پوهنتون بامیان مرفوع شده است.

نظر بدهید